A A A

Mikrodermabrazja

 

To łagodny, w pełni kontrolowany rodzaj mechanicznego peelingu z jednoczesnym stymulowaniem odnowy komórkowej skóry. Jest to jeden z najbardziej radykalnych i skutecznych zabiegów odmładzających.

 

W naszym Salonie wykonujemy zabiegi mikrodermabrazji, wykorzystując najnowocześniejszy aparat do kontrolowanego zabiegu usuwania warstwy rogowej naskórka przy pomocy kryształów korundu (tlenku glinu) o specjalnie dobranych kształtach. To, co odróżnia to urządzenie od innych maszyn do mikrodermabrazji, to precyzyjnie sterowana regulacja poziomu ciśnienia, umożliwiająca dostosowanie głębokości zabiegu do każdego typu skóry i rodzaju kuracji oraz unikalny system cyrkulacji powietrza, który dokładnie rozprowadza i odsysa kryształy ze skóry sprawiając, że zabieg jest bezbolesny i bezkrwawy. Kryształy korundu są sterylne, a układ dwóch pojemników uniemożliwia zetknięcie się kryształów sterylnych ze zużytymi.

 

Ze względu na niezwykle silny proces regeneracji skóry, mikrodermabrazja może być stosowana zarówno jako pojedynczy zabieg, jak i jako długotrwała kuracja. Najczęściej wykonuje się 2-12 zabiegów w odstępach 1-2 tygodni, następnie 1 raz w miesiącu, aż do jednego zabiegu na kwartał, w celu podtrzymania uzyskanych efektów. W każdym przypadku częstotliwość i liczba zabiegów w serii dobierana jest indywidualnie.

 

Wskazaniami do zastosowania mikrodermabrazji są: trądzik oraz zanieczyszczenia skóry, skóra łojotokowa i rozszerzone pory, blizny potrądzikowe i pourazowe, rozstępy, cellulitis, plamy i przebarwienia, zmarszczki i linie wyrazowe, starzenie i fotostarzenie się skóry, nadmierne rogowacenie i suchość skóry, przygotowanie skóry do innych zabiegów.

 

Przeciwwskazania to: zakażenia bakteryjne i wirusowe (np. opryszczka), znamiona i nowotwory skóry, skłonność do bliznowców, łuszczyca (w miejscu zabiegu), bardzo świeża opalenizna (do tygodnia). Po zabiegu mikrodermabrazji, celem uniknięcia podrażnień i przebarwień, nie należy opalać skóry przez okres 2-3 tygodni. W codziennej pielęgnacji konieczne jest stosowanie preparatów z filtrami przeciwsłonecznymi.

 

Zabieg mikrodermabrazji na dłonie: przeznaczony jest do skóry starzejącej się, pomarszczonej, wysuszonej oraz ze zmianami pigmentacyjnymi. Można go wykonać jako zabieg pojedynczy, poprawiając kondycję skóry, albo jako serię 4-12 zabiegów. Ilość i częstotliwość dobiera się w zależności od problemu, kondycji i rodzaju skóry.