A A A

Fale radiowe - Radiofrekwencja

 

System odbudowy włókien kolagenowychTechnologia RF polegająca na ogrzaniu warstw skóry przez prądy o częstotliwości radiowej tzn. większej niż 500kHz (0,5MHz). Energia pochodząca z fal radiowych rozgrzewa tkankę łączną w skórze oraz zawarty w niej kolagen. Jednocześnie poduszka chłodząca sprawia, że wytwarzane ciepło nie jest zbyt mocno odczuwalne przez pacjenta. Wskutek rozgrzania kolagen obecny w tkance łącznej kurczy się i napina górne warstwy skóry. Fale radiowe pobudzają dalszą produkcję kolagenu, a w efekcie w ciągu kilku miesięcy skóra staje się jeszcze gładsza i lepiej napięta. Zabieg radiofrekwencji poleca się szczególnie do niwelowania zmarszczek na twarzy – na policzkach i szyi, kurzych łapek oraz w przypadku opadających powiek. Stosując radiofrekwencję, można także zredukować zmarszczki i napiąć skórę na ramionach, nogach i brzuchu.

Zabieg radiofrekwencji trwa – zależnie od wielkości powierzchni skóry poddawanej zabiegowi – około 10-20 minut.EfektyWyraźne wygładzenie zmarszczek powinno być widoczne zaraz po zabiegu radiofrekwencji. W ciągu od trzech do sześciu miesięcy od zabiegu efekty stają się jeszcze lepsze. Zabieg trzeba jednak powtórzyć od dwóch do kilku razy (w zależności od oczekiwanych efektów) w odstępie dwóch tygodni.

Pacjentka może zaraz po zabiegu wrócić do swoich codziennych zajęć. Na obszarze skóry poddanym zabiegowi pojawia się wprawdzie zaczerwienienie, które ustępuje zazwyczaj po godzinie lub najpóźniej następnego dnia.

Podobnie jak w przypadku większości zabiegów kosmetycznych efekt fal radiowych trwa określony czas i zanika po 12-18 miesiącach. Terapię radiową można jednak w każdej chwili powtórzyć. Poza tym metoda radiofrekwencji nie jest skuteczna w przypadku bardzo głębokich zmarszczek.

 

Przeciwwskazania

 

· -rozrusznik serca, wszczepione urządzenie do neurostymulacji

· -ostre zapalenie stawów i kości

· -choroby nowotworowe, poważne choroby zakaźne (gruźlica)

· -ropnie tkanek miękkich

· -implanty, zwłaszcza metalowe

· -ciąża

· -tendencja do krwawienia oraz wewnętrzne procesy krwotoczne w ostrej fazie

· -zaburzenia czucia bólu i odczuwania ciepła

· -nadciśnienie

· -oparzenie skóry, lub rekonwalescencja po oparzeniach

· -48 godzin po operacji

· -przerwanie ciągłości skóry